Udělejte si zdarma tento test a zjistíte, kolik z 20 000 nejpoužívanějších anglických slov znáte. Ale žádný strach... nebudete muset odpovídat na 20 000 otázek 🙂 Velikost své slovní zásoby zjistíte rychle pomocí 100 otázek. To stačí na přibližný odhad vaší aktivní slovní zásoby v angličtině.

Jak funguje test?

Test vám zabere asi 30 minut. Dostanete vždy anglické slovo v základním tvaru + toto slovo použité v anglické větě. Následně se zobrazí 4 možnosti v češtině s možným významem daného slova. Některá anglická slova mají vícero významů. Vaším úkolem bude označit, který z možných významů nejlépe popisuje dané slovo dle použití ve větě.

Tento test je založen na práci Paula Nationa, který působí na Victoria University of Wellington.


4 komentáře k “Kolik anglických slov znáš? (v2)

  1. Hodně jsem hádal podle souvislostí, těch neznámých slov bylo hodně a asi jsem se dobře trefoval do významu podle větné vazby.

  2. já mám 11200 ale hlavně jsem odhadoval podle významu, horší by bylo samotné slovo a definovat ho pomocí anglických synonym. To bych možná klesl na 1500.

  3. 12400 dobrý výsledek, ano něco jsem i odvozoval ze smyslu vět, ale i to je myslím důležité umět odvodit a může to teoreticky někdy zachránit před trapnou situací (v cizině). Jinak bylo tu doporučeno co mě pomohlo..co mě pomohlo? Hudba, poslouchal jsem hodně anglickou muziku a snažil se porozumět, to byl první krok, pak jsem si kdysi ještě v pubertě psal vlastní písničky (anglicky) nebo se pokoušel o básně. Je to zábavná forma jak se donutit prostě psát psát psát, ze začátku špatně a pak se postupně rozšiřuje slovní zásoba. Umět teoreticky ovládat časy apod věci je vám k ničemu, když nebudete mít slovní zásobu, ta je vždycky na prvním místě, bez zásoby nedáte ani ránu. Například třeba dělám i nyní, když jsem třeba venku tak se dívám na věci kolem sebe a říkám si třeba: aha tak na zemi leží kameny: stone, hmm v dálce jsou střechy domů-roof a takhle postupně se snažím pojmenovávat různé věci a pak třeba člověk zjistí že neví nějakou hloupost, například jak se řekne, třeba klika u dveří 😀 jsou to detaily ale když se to nastřádá tak nakonec člověk zjistí že vlastně mu chybí plno těhle drobných slůvek, takže jakmile nevím tak si vyhledám a uložím do paměti. Pak je dobré se dívat třeba na filmy nejprve s titulky a nakonec i bez nich v původním znění, klidně třeba 3x na poprvé to je těžké ale postupně se to zlepšuje a nedávno jsem viděl několik filmů bez titulků a normálně jsem to pobral, ano ne všecko ale troufám si říct, že tak 85-90% ano a to už je celkem dobré, pak taky třeba číst, čtěte anglické knihy, na internetu vyhledávám zásadně na anglických stránkách, přidal jsem se do různých skupin stránek pro anglicky mluvící, vlastní facebook mám přepnutý do AJ, takže komunikace s přáteli z fb
    mám tam hodně lidí z usa, takže i chatování v aj) aby prostě na mě angličtina vyskakovala odevšud pak to dokone došlo do bodu kdy jsem se s jedním člověkem hádal a po hádce jsem si naštvaně nadával v myšlenkách ale anglicky (to je taky dobré pokoušet se i jakoby „myslet v angličtině“) možná že tyhle moje rady vypadají dost šíleně, ale věřte že to skutečně hodně pomůže…takže tak no..:-)

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..